S Pojišťovnou České spořitelny jsme představili typického českého tátu

Jak vypadá hodnotový žebříček průměrného českého tatínka? A čeho si na nich váží jejich manželky? Pro našeho klienta, Pojišťovnu České spořitelny, jsme dali dohromady velký průzkum mezi českými otci, ve kterém jsme se ptali, na jejich hodnoty, finance i záložní plány. Výsledky průzkumu jsme pak prezentovali na tiskové konferenci společně s psychologem Tomášem Vašákem a známým tatínkem a spisovatelem Dominikem Landsmanem z Deníčku moderního fotra.

 

Záložní plány v případě výpadku příjmu nemá skoro polovina českých tatínků, přestože rodina je pro drtivou většinu z nich na prvním místě. To jsou hlavní údaje vyplývající z odpovědí českých tatínků napříč republikou. Všechna data jsme zpracovali do tiskové zprávy a přehledné infografiky. V ní jsme také ukázali, že životní pojistka, která přinese tatínkům kýženou jistotu a zabezpečí to, na čem jim v životě nejvíce záleží, stojí poměrně málo. Stačí si odpustit třeba jedno pivo denně, či hamburger obden a místo toho investovat do záložního plánu, který vám neponičí zdraví a navíc zajistí klidný spánek.

Společně s klientem jsme hlavní závěry velkého průzkumu představili na tiskové konferenci v Café Louvre. Vedle komentáře klienta ohledně zabezpečení českých rodin, se o svůj pohled podělil o psycholog Tomáš Vašák. Ten vysvětlil důležitost správy rodinného rozpočtu i poskytl tipy, jak se v rodině o finance společně starat. Na závěr jsme přizvali známého otce na mateřské dovolené a spisovatele Dominika Landsmana s populárním blogem Deníček moderního fotra. S nadsázkou sobě vlastní popsal vlastní zkušenosti s rodinným rozpočtem a také vyzdvihl nezbytnost záložního plánu v případě nenadálých životních situací.

Zprávu o českých tatíncích přinesla hlavní zpravodajská média. Regionální Deníky věnovaly tématu celostranu včetně vlastní infografiky, průzkum se objevil také na titulce iDnes.cz či v deníku Metro. Zpráva zaujala i lifestylová média, o českých tatíncích jste si mohli přečíst například v časopisech Vlasta či Květy. V neposlední řadě výsledky průzkumu glosoval i bloger Dominik Landsman na svých sociálních sítích.