Lenka Do vede tým public affairs ve FleishmanHillard

Novou vedoucí týmu public affairs v agentuře FleishmanHillard se od září stala Lenka Do. Bývalá tisková mluvčí ministerstva zahraničí je zároveň novou členkou managementu české pobočky jedné z největších globálních komunikačních agentur.

Lenka Do dříve zastávala funkci ředitelky kabinetu a tiskové mluvčí na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. V minulosti také působila na britském velvyslanectví v Praze, kde měla na starost agendu bezpečnosti, spravedlnosti, lidských práv a také veřejné diplomacie. Před příchodem do diplomatických kruhů se věnovala novinařině, nejprve jako redaktorka v Hospodářských novinách, poté v České televizi.

„Těším se, že své zkušenosti nabyté za téměř deset let ve veřejné sféře naplno zúročím v rámci nové role ve vedení české pobočky FleishmanHillard. Tým public affairs se dennodenně věnuje budování vztahů našich klientů se státní správou a odbornou veřejností, což z nás i na tuzemském trhu učinilo přední experty na legislativní proces a řízení různých regulatorních rizik. Věřím, že přispěju také k rozvoji poradenské činnosti naší agentury, o kterou je ze strany našich klientů stále větší zájem,“ řekla po svém nástupu Lenka Do.

Zájem o poradenské služby v oblasti regulatorních rizik a vztahů s veřejnou správou potvrzuje i výkonný ředitel FleishmanHillard. Příchod Lenky Do do našeho týmu je potvrzením rostoucího významu oboru public affairs v Česku. Ten se výraznou měrou podílí i na růstu naší agentury v posledních pěti letech, během kterých se velikost našeho týmu zdvojnásobila. Věřím, že i díky posílení našich poradenských služeb pro klíčové klienty se Lence tento trend do dalších let podaří udržet,“ přibližuje výkonný ředitel agentury Roman Pavlík.

FleishmanHillard je globální komunikační, public relations a public affairs agentura spadající do skupiny Omnicom. V ČR agentura působí již 25 let. Zaměřuje se na strategickou komunikaci, integrované kampaně a řešení různých komunikačních výzev pro tuzemské i zahraniční klienty. Mezi globální specializace FleishmanHillard patří oblast public affairs a government relations. Právě tuto agendu povede Lenka Do. Doplní tak tým ředitelů pro další oblasti – Marcela Bodnára pro korporátní komunikaci, Ondřeje Píšu pro integrovanou komunikaci a Jiřinu Pilařovou pro consumer komunikaci a brand marketing. Výkonným ředitelem pražské pobočky FleishmanHillard je Roman Pavlík, pod jehož vedením získala FleishmanHillard od PR klubu v roce 2020 ocenění Nejlepší agentura roku.

Mezi současné klienty FleishmanHillard patří Alstom, Coca-Cola, Český svaz pivovarů a sladoven, Fortuna, Henkel, IKEA, Lenovo, Kaufland, Makro, MARS, Panattoni, Philips, Škoda Auto, UniCredit Bank, Vivo a další.