Swiss Life: Penzijní barometr

Hlavním tématem v oblasti osobních financí je v České republice již několik let reforma českého penzijního systému. FleishmanHillard proto připravil pro společnost Swiss Life Select speciální projekt k posílení povědomí o jejich expertíze s názvem Penzijní barometr.

 

Jak jsme postupovali

Možnost soukromého spoření na penzi vstupem do tzv. druhého důchodového pilíře vyhodnotili analytici Swiss Life pro své klienty jako nevýhodnou. Rozhodli jsme se proto profilovat společnost a její analytiky jako jedny z hlavních kritiků penzijní reformy.

Ve spolupráci s agenturou STEM/MARK, která pravidelně získávala data na reprezentativním vzorku české populace, jsme každý měsíc přinášeli exkluzivní data o zájmu Čechů o vstup do druhého pilíře penzijního spoření a doplňovali je o expertní komentáře analytiků Swiss Life Select.

 

Čeho jsme dosáhli

Projekt za dobu své existence získal nebývalý mediální ohlas a pravidelně z něj citovali média, politici i respektovaní ekonomové. O projekt a jeho výsledky projevila zájem i Kancelář předsedy vlády ČR.  Penzijní barometr tak posílil pozici Swiss Life jako experta na správu osobních financí i celkovou reputaci firmy.

 

Oceněno Českou cenou za PR v kategorii Finanční trh & Finanční služby