Delší život podle vlastních představ

Vědecký a technologický umožňují lidem kvalitně žít daleko přes 80. rok života. Společenské, hospodářské i osobní důsledky tohoto vývoje se však hluboce podceňují. Swiss Life jako poradce v oblasti správy majetku dlouhodobě tyto negativní dopady řeší a zabývá se otázkou „delšího života podle vlastních představ“. Jak ale přesvědčit Čechy, že o svou penzi se musí postarat sami?

Jak jsme postupovali?

Průzkum s renomovanou agenturou IPSOS přinesl zajímavé výsledky. Češi chtějí žít alespoň do 90 s penzí zhruba 18 tisíc korun. Na ni si ale téměř nespoří. Se sociologem z UK jsme tak připravili studii o našich představách o důchodě. V exkluzívním partnerství ji publikovala Mf Dnes a téma se okamžitě uchytilo v dalších významných denících. Na speciální stránce ŽijemeDéle.cz a Facebooku Swiss Life téma živíme dodnes prostřednictvím autorských článků.

Čeho jsme dosáhli? 

Průzkum přinesl přes 20 článků, včetně titulní stránky ekonomiky Mf Dnes, Novinky.cz a článku v Deníku. Publikovali jsme přes 14 autorských článků na webu ŽijemeDéle.cz promované přes sociální média. A že jde skutečně o téma, které hýbe společenskou diskusí, dokazuje i zpracování v populárním Zpátky do minulosti na Evropě 2.