O2 ví, že svoboda není samozřejmost.

O2 ví, že svoboda není samozřejmost.

Od Sametové revoluce uplynulo 28 let. Zapomínáme, že dnešní svoboda, kterou události 17. listopadu 1989 přinesly, není samozřejmá. O2 ČR a O2 SR každodenně se světem propojují miliony Čechů a Slováků. Přitom před rokem 1989 by to byla utopie. Za pomoci vlastních kanálů postavilo O2 „virtuální Železnou oponu“. Díky ní se šest milionů lidí dozvědělo, že přístupem na zahraniční weby „ilegálně překračují státní hranice“. Naštěstí, pouze fiktivně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak jsme postupovali?

Jaký byl život za železnou oponou, nemožnost cestovat a volně získávat informace? To se O2 rozhodlo lidem v ČR a na Slovensku připomenout a 17. listopadu 2017 vybudovalo za minimálních nákladů symbolickou „Železnou oponu“. Využili jsme k tomu naše vlastní kanály – internetové připojení poskytované klientům, speciální landing page na zahraničních webech, SMSky klientům zasílané dle geolokace a samozřejmě kombinaci media relations i sociálními sítěmi.

Čeho jsme dosáhli?

Vlastní kanály O2 pomohly s relativně nízkým rozpočtem (1 500 euro) zasáhnout takřka půl milionu lidí. Dalších pět a půl milionů lidí vidělo kampaň díky sociálním sítím i tradičním médiím. To vše během jediného dne.

  • 300 tisíc lidí vidělo landing page kampaně
  • 140 tisíc SMS doručených zákazníkům O2
  • 2 miliony zaregistrovalo kampaň na sociálních sítích
  • Přes 20 článků a a reportáží v CZ/SK médiích s dosahem 3,7 milionů lidí (TA3, Deník N, Český rozhlas, iDnes.cz, Novinky.cz, …)
  • Kampaň se dostala na shortlisty PR Week Global Awards i SABRE Awards.

Napsali o nás:

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/455198-svoboda-neni-samozrejmost-o2-pripomina-sametovou-revoluci-blokaci-zahranicnich-webu.html

https://mobil.idnes.cz/o2-vyroci-17-listopad-04h-/mobilni-operatori.aspx?c=A171116_220725_mobilni-operatori_jm

https://dennikn.sk/minuta/944198/