HLEDÁME RODIČE.CZ

HLEDÁME RODIČE.CZ

V ústavní péči u nás vyrůstá příliš mnoho dětí. Nadační fond J&T chtěl tento problém vyřešit. Rozhodli jsme se proto změnit zákon o sociálně-právní ochraně dětí, který by zlepšil podmínky pro pěstouny a pomohl dostat děti z ústavů do náhradních rodin.

 

Jak jsme postupovali

Vymysleli a sestavili jsme unikátní koalici odborníků, známých osobností a politiků, kteří začali náhradní rodičovství podporovat s námi. Exkluzivně jsme do projektu zapojili známé herce Ondřeje Vetchého, Sašu Rašilova a Davida Švehlíka, kteří nejenže se stali patrony celé kampaně, ale zahráli si i hlavní role v nevšedních spotech vysílaných Českou televizí. Debatu o opuštěných dětech jsme rozpoutali nejenom na webových stránkách a Facebooku projektu, ale také na půdě poslanecké sněmovny.

 

Čeho jsme dosáhli

Ve spolupráci s koalicí neziskových organizací a ambasadory projektu se nám podařilo změnit zákon o sociálně-právní ochraně dětí a změnit vnímání pěstounů v české společnosti.

Tím vším jsme přiměli Čechy začít ve svém okolí hledat náhradní rodiče. Za pěstounský zákon jsme lobbovali nejen v Praze, ale navštívili jsme i všechny kraje, a o problémech opuštěných dětí diskutovali s regionálními politiky a zástupci orgánů sociálně-právní ochrany dětí. Díky kampani byla novela zákona na podzim 2012 schválena a o pěstounství nově projevilo zájem 350 000 lidí.

 

Oceněno na Cannes Lions International Festival of Creativity jako jedna z nejlepších integrovaných kampaní roku 2012

Oceněno European Excellence Awards jako nejlepší nezisková kampaň v Evropě za rok 2012

Oceněno v České ceně za PR v kategoriích Politická komunikace & Public Affairs a Státní správa & Veřejný a neziskový sektor