Amazon vyslyšel neslyšící

Amazon vyslyšel neslyšící

Technologie

V roce 2016 Amazon zaměstnal první neslyšící a vytvořil pro ně speciální oddělení. Reakce na jejich začlenění byla pozitivní, proto jsme se na ně loni rozhodli zaměřit. Abychom neslyšícím dali o příležitostech v Amazonu vědět, využili jimi sledované komunikační kanály. S organizací Tichý svět jsme neslyšícím i veřejnosti ukázali příběhy neslyšících v Amazonu. Amazon získal ocenění Tichá firma roku a díky zájmu o práci ve firmě vzrostl počet neslyšících zaměstnanců o 200 %.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak jsme postupovali?

Spojili jsme se s organizací Tichý svět, která podporuje neslyšící v soukromém i pracovním životě. S využitím jejich zkušeností jsme Amazon dostali do povědomí celé komunity jako firmu, ve které mají lidé se sluchovým postižením otevřené dveře a vynikající podmínky pro práci i kariérní rozvoj.

Neslyšícím kolegům jsme systematicky představovali benefity cílené přímo na ně, jako například služby tlumočnice během pracovní směny, na firemních akcích či možnost vzdělávání a kariérního růstu. Slyšícím zaměstnancům jsme zase během roku přibližovali svět jejich sluchově postižených kolegů, a to prostřednictvím jejich příběhů nebo speciálních workshopů.

Čeho jsme dosáhli?

Komunikací s komunitou neslyšících se povedlo zabezpečit informovanost o firmě jako zaměstnavateli s příležitostmi pro neslyšící. Během roku 2017 se zvýšil počet neslyšících zaměstnanců o více než 200 % na zhruba 60 lidí (3 celé směny). Příběhy neslyšících zaměstnanců Amazonu se dostaly například do České televize, web ProZeny.cz, či do časopisu Chvilka pro tebe. A co je důležité, do povědomí komunity neslyšících.

To nejdůležitější ale je, že slyšící a neslyšící pracovníci Amazonu tvoří spolu kompaktní tým. V podpoře této komunity chceme i nadále pokračovat.

Více o projektu:

https://www.youtube.com/watch?v=I6RSalHu0EM

Napsali o nás:

https://www.prozeny.cz/clanek/hadame-se-jako-vsichni-znakovy-jazyk-zna-i-vulgarismy-aneb-o-tichem-svete-s-neslysici-ivetou-43-38838

https://domaci.ihned.cz/c1-64910850-amazon-nabizi-zamestnani-ctyriceti-neslysicim-pracovat-budou-v-distribucnim-centru